MENTOŘI

ELLA A MAREK

CIESLAROVI


Jsme manželé 19 let a radost nám dělají čtyři děti (Timotej, Rebeka, Kristian a Samuel).

Od studentského věku jsme se snažili o to, aby naše životní profese byla spojená s něčím, co máme rádi.

V profesním životě jsme se řadu let věnovali stavební činnosti (vlastnili jsme firmu pro výstavbu a projektování dřevostaveb) a poradenství v oblastech finanční gramotnosti.

Proč tedy taková změna?

Vy, co máte odvahu, můžete začít s modlitbou: "Pane, pokud máš se mnou plán, jsem připraven ho naplnit." A my jsme se takto modlili. Byla to naše upřímná modlitba, v níž nešlo jen o pouhá slova. Oba jsme vnímali, že ačkoli nás práce naplňuje a baví, je před námi ještě něco, co je prozatím skryté a co nám chce Bůh postupně ukazovat.

Na jaře roku 2014 jsme se zúčastnili mentorského kurzu. Oba jsme jednomyslně vnímali, že to je něco, co v naší zemi chybí a že je třeba tuto mezeru začít naplňovat.

Naším cílem bylo přestat číst články o děsivých statistikách padesátiprocentní rozvodovosti konstatováním, že je to tragédie, ale začít realizovat konkrétní kroky.

Jednou jsme slyšeli slova, která nám pomohla uvědomit si, jakým způsobem můžeme rozpoznat Boží vůli a záměr v životě každého člověka:

"Pokud vidíš nějaký problém, který ti není lhostejný, máš touhu se za něj modlit a srdce ti pro tuto věc hoří, je to nejspíš něco, co chce Bůh tvým prostřednictvím změnit."

Naučit lidi prevenci je pro nás výzvou! Na druhé straně věříme, že podobné projekty, například plánovaný outback (viz vize a cíle), je skvělým nástrojem, který nám k tomu pomůže.

Chceme povzbudit KAŽDÉHO, kdo žije ve vztahu (partnerském či manželském), aby se zúčastnil mentoringu. Nejsme psychologická ani psychiatrická poradna. Jsme manželé, kteří si prošli mnoha zkouškami, a věříme, že tyto věci (ať už dobré, či méně dobré) si Bůh použije, abychom mohli povzbudit i vás.

Ideální pár neexistuje, ale je možné se ideálu přiblížit! Chce to hodně pokory! Na chvíli zapomenout na své EGO a uznat, že i když jste bezpochyby nejlepšími manžely či manželkami v širokém okolí, možná je tu něco, co by chtělo "vylepšit". Proč? Protože žijeme jen jednou, a mít úžasný vztah, umět vše v klidu vyřešit a prožívat úžasnou intimitu, to je základ spokojeného vztahu a následně spokojených děti. Zkuste se o tom sami přesvědčit ...